Wolontariat w PSP nr 20

„DOBRY DUSZEK”

przy PSP Nr 20 im. Obrońców Pokoju

w Radomiu

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Klub Młodzieżowego Wolontariatu działający przy PSP nr 20 istnieje od roku szkolnego 2010/2011. Opiekunami Klubu są p. Katarzyna Witczak, p. Marta Zając,  p. Małgorzata Myszka-Kobiałka, p. Aneta Rutkowska, ks. Kamil Kowalski.
W klubie działa ok. 50 wolontariuszy. Są to uczniowie  klas IV -VIII. Wolontariusze mają przydzielone różne funkcje: lidera Klubu i łącznika. W roku szkolnym 2021/2022 funkcję lidera pełni Zuzanna Kowalik.
Klub wspiera wolontariuszy w  ich działaniach, zachęca do aktywności społecznej i pomocy potrzebującym. Wspólnie szuka pomysłów jak zorganizować pracę na rzecz innych. Służą temu zebrania członków Klubu, które odbywają się raz w tygodniu.
W momencie przystąpienia do klubu wolontariusze zapoznają się z Karta Etyczną Wolontariusza  i są  zobowiązani do przestrzegania zasad w niej zawartych. Od początku działalności Klub ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Centrum Arka Młodzieży w Radomiu.

W rocznym planie pracy Klubu zawarte są następujące działania:

Ø Marzycielska Poczta-pisanie listów do chorych dzieci

Ø Świąteczna Zbiórka Żywności dla rodzin potrzebujących ze społeczności lokalnej,   Szlachetna Paczka

Ø Udział w konkursie „Choinka na deptaku”

Ø Udział w zbiórkach żywności w radomskich supermarketach we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży Arka i Bankiem Żywności

Ø Udział w organizacji Dnia Życzliwości

Ø Udział wolontariuszy w konkursie na Klub Roku oraz  w konkursie „Ośmiu Wspaniałych” - „Mała Ósemeczka”

Ø Udział wolontariuszy w ,,Ferie z Arką"