Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Radomiu

 

Nawigacja

 • OBYWATELU ZAGŁOSUJ KONIECZNIE!!!

  Zagłosuj w Budrzecie Obywatelskim na Obszar V - budowę skoczni do skoku w dal przy PSP nr 20 w Radomiu. Osoby zainteresowane mogą głosować w dwojaki sposób:

  Głosowanie przez internet

  • Aby oddać swój głos przez Internet zarejestruj się w systemie głosowania udzielając informacji takich jak imię i nazwisko, numer PESEL oraz miejsce zamieszkania, zapomocą tych informacji system będzie mógł przeprowadzić weryfikację głosujących. Jeśli jesteś już zarejestrowany zaloguj się, aby zagłosować.
  • Po wprowadzeniu danych na wskazany adres e-mail dotrze wiadomość z linkiem weryfikacyjnym, który należy kliknąć (wiadomość powinna dotrzeć w ciągu 20 min w godzinach pracy urzędu lub do godziny 8.00 następnego dnia roboczego). Prosimy sprawdzić SPAM!
  • Po oznaczeniu przyznanej liczby punktów należy nacisnąć przycisk  "Głosuj" dla wybranego projektu
  • W przypadku zakończenia głosowania w obecnej edycji klikamy "zakończ głosowanie" (po kliknięciu zakończenia głosowania wyborca nie będzie już mógł ocenić pominiętych projektów)
  • Mieszkańcy Miasta Radomia między 16 a 18 rokiem życia zobowiązani są załączyć skan/zdjęcie podpisanego oświadczenia rodzica.

   

  Głosowanie bezpośrednie (koniecznie z dowodem osobistym) w następujących punktach;

  • Kościół na Idalinie - niedziela (15. 05. 2016) - godz.1100 - 1330
  • Kościół na Janiszpolu - niedziela (22. 05. 2016) - godz. 900 - 1130
  • DK Idalin, ul. Bluszczowa - festyn (31. 05. 2016) - godz. 1430 - 1700
  • PSP nr 20: środa (18. 05. 2016) - godz. 1715 - 1830

         czwartek (19. 05. 2016) - godz.1630 - 1800

         czwartek (02. 06. 2016) - godz.1530 - 1830

   

 • KONKURS "AS ORTOGRAFII"

         21 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III pod hasłem "As ortografii", zorganizowany przez p. G. Wołczyńską i p. Agnieszkę Piotrowską. W konkursie wzięło udział 39 uczniów (po trzech reprezentantów) z 13  następujących szkół radomskich: PSP nr 4, PSP nr 6, PSP nr 7, PSP nr 15, PSP nr 17, PSP nr 20, PSP nr 21, PSP nr 23, PSP nr 24, PSP nr 25, PSP nr 31, PSP nr 32, PSP nr 34.  Reprezentantami naszej szkoły byli: Kornelia Jadczak z klasy III a, Maja Bogdańska z klasy III c oraz Łukasz Kłys z klasy III b.

  Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią. Uczniowie mieli do rozwiązania test ortograficzny zawierający: teksty z lukami, rebusy, zagadki i krzyżówki ortograficzne.  Dla uczestników oraz opiekujących się nimi nauczycieli przygotowaliśmy poczęstunek. Dodatkową atrakcją było wystawienie przez uczniów z naszej szkoły bajki pt: "Kot w butach".

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, która po dokładnym sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzców.

  Laureatami konkursu zostały:

  I miejsce: Joanna Celi - PSP nr 24

  II miejsce: Kornelia Jadczak - PSP nr 20

  III miejsce:  Julia Sujka – PSP nr 15

     Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz długopisy. Nie zapomnieliśmy też o podziękowaniach dla nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu, wręczając im dyplomy oraz dekoracyjne butelki z cukierkami.

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom . Cieszymy się, że wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Kornelia Jadczak. Dziękujemy również wychowawczyni - p.Wołczyńskiej za wicemistrzowskie przygotowanie Kornelii do konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w następnym roku! A więc DO ZOBACZENIA!

  Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY. ZAPRASZAMY!

 • Profesja i PSP nr 20 we wspólnym projekcie dotyczącym zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.
  W piątek 8 kwietnia 2016r. uczennice szkół Profesja odwiedziły dzieci szkoły postawowej nr 20 przy ulicy Malenickiej w ramach przeprowadzenia wspólnego projektu "Żyj smacznie i zdrowo". Celem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Ma on również uświadomiać dzieci o roli warzyw i owoców w codziennej diecie oraz zachęcić je do ich codziennego spożywania.

  Uczennice w łatwy i przystępny sposób przekazały uczniom wiedzę z zakresu racjonalnego żywienia. Podczas prezentacji multimedialnej, dzieci mogły dowiedzieć się, które z nich są zdrowsze i bardziej wartościowe - na podstawie porówania dwóch produktów.Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zabawie „Moje warzywko – odgadnę szybko, potrzebna pomoc – jaki to owoc?”. Miały one za zadanie odgadnąć, co przedstawia rysunek - poprzez zadawanie pozostałym dzieciom pytania, na które one odpowiadały „tak” lub „nie”.

  Podczas burzy mózgów odpowiadały na pytanie "Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce?".

  Duży entuzjazm wzbudziła zabawa edukacyjna: „Zagadki o warzywach”. Podczas tej zabawy uczennice szkół Profesja czytały wierszyki-zagadki, a dzieci je odgadywały. Podczas tej aktywności dzieci proszone były o wypowiedzi na temat prezentowanych warzyw.

  Podsumowując projekt, nauczyciel przypomnieniał dzieciom, jakie są najważniejsze składniki pożywienia i jakie zmiany mogą wprowadzić w sposobie odżywiania.

  Zdjęcia z projektu można oglądać w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • ORGANIZUJEMY KOŁO SZACHOWE

     Uczniowski Klub Sportowy „ROSZADA” wraz z Akademią Szachową Marka Niedźwieckiego pragnie  zorganizować  KOŁO SZACHOWE w Naszej  Szkole. 

  Osoby uczestniczące w zajęciach, będąc członkami UKS ROSZADA, uiszczają składki miesięczne w wysokości 20 zł. Sesje szkoleniowe będą się odbywały dwa razy w miesiącu, co drugi tydzień. Uczestnicy sesji szkoleniowych będą otrzymywali  drogą mailową materiały szkoleniowe dotyczące poszczególnych zagadnień teoretycznych i praktycznych.

  Udział w zajęciach jest  bezpłatny.

  Instruktorem będzie Marek Niedźwiecki, sędzia szachowy, autor książek szachowych, koordynator „Programu powszechnej nauki gry w szachy” lub też inna wykwalifikowana  osoba.

  W kwietniu lub maju planujemy zorganizować  zebranie w celu omówienia szczegółów organizacyjnych. Dokładną datę spotkania  podamy w terminie późniejszym.

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów Naszej Szkoły.

  Kontakt telefoniczny: 507-43-40-79 Marek Niedźwiecki

                                     516-57-54-07 Szymon Winiarski

 • ZAPRASZAMY!!!

  "RADOM - MOJE MIASTO" - to międzyszkolny konkurs plastyczny i matematyczno-przyrodniczy organizowany rokrocznie przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 32 w Radomiu. 14 kwietnia 2016 roku odbył się finał tych konkursów. Mamy z czego się cieszyć. 

  I miejsce w konkursie plastycznym zajęła Iga Warchałowska z klasy VI b z naszej szkoły,

  III miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym zajęła Małgorzata Dygas z klasy V b z naszej szkoły.

  Gratulacje!!! Zdjęcia z finału konkursu w zakładce "Album fotograficzny".

  Drogi Rodzicu! Obejrzyj koniecznie ten filmik!

  https://www.youtube.com/watch?v=bGzLTNheoj8

 • W dniu 23 lutego 2016 roku delegacja uczniów klas V i VI z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z panią Anną Marią Wesołowską (sędzią) w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Tematem przewodnim były problemy dzieci i młodzieży (rozboje, uzależnienia, problermy wychowawcze, rozprawy sądowe dla nieletnich).

  W obliczu narastających problemów społecznych konieczne jest podnoszenie skuteczności i efektywności pomocy społecznej. Dlatego udostępniamy link, gdzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące zakresu pomocy i wsparcia świadczonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

  http://www.mops.radom.pl

  UWAGA!!! Ważna wiadomość dla rodziców!

  Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu informuje o umieszczeniu na stronie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą na terenie Gminy Miasta Radomia nowej zakładki pod nazwą "Szkoła dla Twojego dziecka". W wymienionej zakładce znajdują się prezentacje z ofertami edukacyjnymi radomskich placówek oświatowych. Zapraszamy serdecznie o przeglądania, szczególnie oferty PSP nr 20 w Radomiu.

  Kalendarz_roku_szkolnego_w_PSP_20.docx
  STYPENDIA_SZKOLNE.docx

   

 • Zapraszamy do obejrzenia filmu o ruchu drogowym nakręconego na przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas 3a i 3c.

  https://www.youtube.com/watch?v=Q4aSG6mbiMs

  Zajecia_dla_dzieci_i_mlodziezy_w_radomskich_placowkach_kultury.docx

  dopalacze._ulotka_informacyjna.docx

 • Zintegrowany System Zarządzania Oświatą

   

 • Ważne!!

  http://www.arr.gov.pl/images/bloki/owocewszkole1.jpg   

  OWOCE W SZKOLE, MLEKO W SZKOLE

   Owoce_w_szkole.doc,    Mleko_w_szkole.doc

  http://www.arr.gov.pl/images/ikony/iko_mleko.jpg

 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła bez przemocy"

  Szkola_Bez_Przemocy_IV.pdf