• Wielkanoc 2024

• MATEMATYCZNY DZIEŃ WIOSNY Z PANEM KLEKSEM

22 marca 2024 r. w PSP nr 20 po raz kolejny przeprowadzony został konkurs matematyczny dla drużyn z klas czwartych szkół podstawowych "Matematyczny Dzień Wiosny". Do konkursu zgłosiło się 18 szkół (to nowy rekord!), w tym szkoła podstawowa z Mniszka i Makowca. Gościem specjalnym była Pani Katarzyna Kalinowska - Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale w atmosferze radosnej i w towarzystwie wesołego Pana Kleksa. Tegorocznym zwycięzcą została Publiczna Szkoła Podstawowa z Mniszka. Gratulujemy!!!

• DZIEŃ OTWARTY W PSP 20

Nowa galeria DIEŃ OTWARTY W PSP 20 została dodana do albumu fotograficznego

• WAŻNE!!!

Szanowni Rodzice przyszłych uczniów klas I, w zakładce REKRUTACJA znajdują się najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji dzieci do klas I na rok szkolny 2024/2025.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi treściami.

• Karnawał w PSP nr 20

Nowa galeria Karnawał w PSP nr 20 została dodana do albumu fotograficznego

WYRÓŻNIENIE

Wyróżnienie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 im. Obrońców Pokoju w Radomiu od jakiwniosek.pl

Dla instytucji zaangażowanych online przyznajemy wyróżnienie w postaci ceryfikatu. Odznaka jest prestiżowym potwierdzeniem jakości wystawionym przez redakcję Jakiwniosek.pl.

• „Nie dla czadu- czad zabija”

W Urzędzie Miasta nasze uczennice Lena Serafin kl. 4 i Alicja Urbańska kl.6 odebrały z rąk prezydenta dyplom laureata konkursu „Nie dla czadu- czad zabija” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto”.

Gratulujemy!!!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023!!!

Znamy już wyniki rozgrywek Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia!

1. Daria Marek - klasa 8B - Super Mistrz Tabliczki Mnożenia
    2. Franciszek Wieczorek - klasa 6A - Wicemistrz Tabliczki Mnożenia
    3. Kornel Bednarczyk - klasa 8C - wyróżnienie
    4. Antoni Wieczorek - klasa 8A - wyróżnienie

WYNIKI_ROZGRYWEK_MIEDZYKLASOWYCH_Z_TABLICZKI_MNOZENIA_z_okazji_SWIATOWEGO_DNIA_TABLICZKI_MNOZEN.docx

Code Week 2023!

Od 16 do 21 października 2023 r.

włączamy się do akcji Europejski Tydzień Kodowania

i rozpoczynamy w naszej szkole zabawę z kodowaniem

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.

W tym roku szkolnym w PSP 20 zabawę w kodowanie rozpoczynamy 16 października. Chcesz do nas dołączyć, nic prostszego, wykonaj zadania razem z nami i powiększ grono europejskich koderów.

# Narodowe Czytanie 2023- "Nad Niemnem"

15 września po raz pierwszy w naszej szkole odbył się finał # Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" pod patronatem Pary Prezydenckiej przygotowany przez nauczycieli polonistów i biblioteki. Uczniowie poznali legendę o Janie i Cecylii - założycielach klanu Bohatyrowiczów. Ze wstępnej prelekcji dowiedzieli się również tego, jaki jest temat i problematyka powieści. Historię rodu przeczytali nam: Pani Dyrektor Alicja Krawczyk, Panie: Izabela Wodzyńska, Katarzyna Derleta, Iwona Kilijańska, Małgorzata Olszewska-Pietruszka oraz Ks. Kamil Kowalski. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęciliśmy do samodzielnego czytania przepięknej powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

Zdjęcia do obejrzenia w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY. Zapraszamy!

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH 2023

W roku 2023 Dzień Gier Planszowych przypada na 10 października (wtorek)

Dzień Gier Planszowych to święto obchodzone od 2020 r. Wprowadzenie Dnia Gier Planszowych do wspólny projekt prawie wszystkich wydawców, sklepów z grami, blogów planszówkowych.

Pierwsza edycja została rozegrana 10 października 2020 r. pod hasłem "Cała Polska Gra w Planszówki". Obecnie na rynku są tysiące gier planszowych, a to dlatego, że prawie wszyscy lubimy w nie grać. 10 października każdego roku chcemy pokazać naszą pasję całemu światu - nastąpi "wielki planszówkowy coming out!". Jest to dzień, w którym cała branża i wszyscy miłośnicy gier pokazują swoje hobby! Od przedszkolaka, po celebrytę z milionem fanów!

• XXV edycja Konkursu "8 WSPANIAŁYCH"

16 maja poznaliśmy wyniki Samorządowego Konkursu "8 Wspaniałych" - LAUREATKĄ została Maja Graczyk z klasy 6B. Wielkie gratulacje!

Jesteśmy dumni, że mamy taką wspaniałą uczennicę wolontariuszkę w naszej szkole. Maja jest młodą osobą zawsze chętną do pomocy. Liderka SKM "Dobry Duszek" daje doskonały przykład, jak można łączyć obowiązki szkolne i chęć niesienia pomocy innym.

Zdjęcia z finału edycji w Albumie fotograficznym. Zapraszamy do obejrzenia.

24. 03. 2023 r. - MATEMATYCZNY DZIEŃ WIOSNY!

24 marca 2023 r. w PSP nr 20 odyła się kolejna edycja konkursu "Matematyczny Dzień Wiosny" dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych. Tym razem zgłosiło się na rozgrywki aż 16 trzyosobowych drużyn z 16 szkół podstawowych z Radomia i okolic. Mimo, że konkurs dotyczył zagadnień matematycznych, to między kolejnymi zadaniami uczniowie i nauczyciele (opiekunowie drużyn) mogli dowiedzieć się co nieco o historii i zabytkach Radomia.

Zdjęcia z konkursu można ogądać w zakładce Album fotograficzny! Zapraszamy!

A oto wyniki:

I miejsce - PSP nr 6 w Radomiu,

II miejsce - PSP nr 18 w Radomiu,

III miejsce - PSP nr 34 w Radomiu.

Gratulujemy zwycięzcom!

DZIEŃ OTWARTY W PSP NR 20

KLUB ROKU!!! "Branie wypełnia ręce, a dawanie serce"

Publiczna szkoła Podstawowa nr 20 w Radomiu otrzymała tytuł Klubu Roku za całoroczną pracę oraz zaangażowanie w działalność Centrum Młodzieżowego Wolontariatu.

Gratulujemy!!!

TELEFONY ZAUFANIA

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – całodobowy:

Infolinia dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli – całodobowa:

Dyskretna aplikacja mobilna dla osób doznających przemocy w rodzinie

Pokonać kryzys – baza telefonów zaufania

Porozmawiajmy – baza telefonów zaufania

www.porozmawiajmy.edu.pl